Gündüz Boyacı Gece Müzisyen

  Çanakkalenin Gelibolu İlçesi’nde yaşayan 42 yaşındaki Turgut Dur ile 52 yaşındaki Mustafa Kurt, gündüz ayakkabı boyacılığı, gece ise müzisyenlik yaparak evlerinin geçimlerini sağlıyor.

 
Gelibolunun Camikebir Mahallesinde yaşayan evli ve iki çocuk babası Turgut Dur ile evli ve bir çocuk babası Mustafa Kurt, yıllardır yaptıkları müzisyenliğin artık geçimleri için yeterli gelmemesi üzerine kendilerine ikinci bir iş kapısı daha yarattı. Geceleri darbuka ve keman çalan iki arkadaş, gündüzleri de ayakkabı boyacılığı yapmaya başladı.

MÜZİK YAPIP PARA KAZANIYOR
 
Boya sandığı alan iki arkadaştan Turgut Dur, ilçenin en hareketli yeri olan Atatürk Caddesinde, Mustafa Kurt ise İskele Meydanı’nda ayakkabı boyuyor. Akşam olunca da iki arkadaşın diğer işi başlıyor. Boya sandıklarını bırakan Kurt darbukasını, Dur ise kemanını alarak, ilçedeki restoranları dolaşmaya başlıyor. Yemek yiyen ve eğlenmek isteyenlere müzik yapıp para kazanıyor.

BABA MESLEĞİ
 
Baba mesleği olan ve 12 yaşından bu yana davulla darbuka çalan Mustafa Kurt ile 25 yıldır keman çalan Turgut Dur, “Müzisyenlikten kazandığımız para bize yetmiyor. Yaşadığımız yer küçük, müzisyen de çok fazla. Bir de artık her meslek olduğu gibi, müzisyenlik de teknolojiden nasibini aldı. Şimdi bir org 5-6 müzisyenin yaptığı işi tek başına yapıyor. Üstelik org çalanların bir bölümü de saint(11) olarak bir yerde çalışan kişiler. Bu da bizim işimizi engelliyor. Eskisi gibi düğün işlerine gidemiyoruz. Bu yüzden de mecburen kendimize ikinci bir iş yarattık. Gündüzleri ayakkabı boyayarak, geceleri de müzisyenlik yaparak ekmek paramızı kazanıyoruz” diye konuştu.
 
 
Kaynak: Akşam

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Olimpik Milli Okçumuz Mete Gazoz Dünya Şampiyonu

Milli gururumuz Mete Gazoz, 2018 Okçuluk Dünya Kupası’nda büyük bir zafere ulaşarak dünya şampiyonu oldu.New Balance’ın sponsor olarak desteklediği Milli sporcumuz Mete Gazoz, Almanya'nın başkenti Berlin’de düzenlenen 2018 Okçuluk Dünya Kupası 4. Ayak yarışlarında, erkekler klasik yay finalinde altın madalya kazandı.

Yılın En İyi Halkla İlişkiler Şirketi Seçildi : Avantgarde

Uluslararası aylık ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekovitrin’in 17’ncisini düzenlediği ‘Uluslararası Yılın Starları Ödülleri’ sahiplerini buldu. WOW İstanbul Hotel’de düzenlenen görkemli gecede ‘Yılın Halkla İlişkiler Şirketi Ödülünü’ Avantgarde İletişim Danışmanlığı aldı. 2017 yılında yaptığı projeler ve işlerle adından söz ettiren Avatgarde İletişim Ajans Başkanı Burçak Ilıman, “Bizi böylesine önemli bir ödüle layık gördükleri için seçici kurula çok teşekkür ederiz. Çalışmalarımızın sonucunda böyle bir ödül almak mutluluk verici.Bu ödülü tüm ekibim adına alıyorum” dedi.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ