kişiye özel tedaviyle selülit sorununu çözüm

 

Mayo-bikini alışverişleri yapıldı ve kadınların korkulu rüyası da geri döndü... Kadınların neredeyse yüzde 80’inde görülen selülitten kurtulmak için neler denenmedi ki! Sayısız metod geliştirildi, denendi ama tam olarak şifa sağlayan bir buluş henüz yapılmadı, derken...

Şimdilerde yepyeni bir mucizeden söz ediliyor: DermaCellulite! Amerika’de pek çok Hollywood starının kullandığı bu yöntem kişiye özel tedaviyle selülit sorununu çözüme kavuşturuyor. Bu yeni yöntemi, yakın zamanda yurtdışında katıldığı bir mesleki fuarda görüp hemen Türkiye’ye getiren Dr. Melike Külahçı’yla konuştuk...

Dr. Melike Külahçı yöntemi şöyle tarif ediyor: “DermaCellulite cilt üzerinde silindir başlı özel bir medikal cihaz yardımıyla mikro kanallar oluşturulması yöntemi. Selülitli bölgelere uygulandığında cildin yeniden yapılanma mekanizmasını harekete geçirerek derinin üst tabakasının kolajen üretimini, kalınlığını ve elastikiyetini artırıyor. En önemlisi ise bu tedavinin cildin geçirgenliğini geliştirerek özel selülit formüllerinin deriye nüfuz edişini 200 kat yoğunlaştırması. Tedavinin sonucunda ise selülitli alanda gözle görünür bir iyileşme sağlanıyor.”

Kişiye özel tedavi uygulanıyor

Kişiye özel olarak hazırlanan selülit tedavi yönteminde ilk muayene sonrasında cilt tipi ve selülit bölgesi yapısına göre uygun bir dermacellulite tedavisi oluşturuluyor. İdeal bir program ortalama 8 seans sürüyor ve her seans uzunluğu çalışılacak alanın boyutuna göre 20 dakika ila bir saat arasında sürüyor. Uygulama sırasında kullanılan her silindir başlıklı medikal cihaz hastaya özel olarak kullanılıyor. Bu önlemle birlikte sterilizasyondan dolaylı oluşabilecek problemler ortadan kaldırılıyor. Dermacellulite uygulanırken kişinin hassasiyetine bağlı olarak kremle hafifçe bölgeyi uyuşturma yapılabiliyor ancak hissedilen sızı dayanılmaz değil

 Kıl inceliğinde iğnelerin deriye batıp çıkması gibi bir his yok. Uygulama sonrasında ortaya çıkan kızarıklık ya da bölgesel şişlikler kişinin cilt yapısına göre 15 dakika ila bir gün içinde iz bırakmayacak şekilde kayboluyor. Fiyatı ise kişiye ve uygulanan bölgeye göre 1000-1500 Dolar arasında değişiyor. Yöntem ileri selülit vakalarında LPG yöntemiyle birlikte de uygulanabiliyor. Böylece çok daha etkili sonuç alınıyor. Daha da ötesi, dermacellulite tedaviniz int(11)tikten sonra dermaroll’un evde kullanım için üretilmiş olanlarından satın alarak bu işlemi belli aralıklarla evde kendiniz de uygulayabiliyorsunuz. Böylece aldığınız sonuç tümüyle kalıcı oluyor.

‘Kadın cildi esnektir’

Selülit oluşumunun kadın cildinin anatomisi ve hormon yapısından kaynaklandığını belirten Dr. Melike Külahçı “Kadın cildi daha esnektir ve deri altında erkeklere oranla daha fazla yağ hücresi bulunur. Kolajen lifleri dokuları desteklemekle görevlidir. Bunlar kadın dokusunda paralelken erkeklerde bir ağ şeklinde örülmüştür. Beslenmeye bağlı olarak yağ hücrelerinde bir genişleme meydana gelebilir.

Böyle bir durumda erkek dokularında bozulma gözlenmez. Ağ dokusu yağın derinin üst tabakalarına geçmesini engeller. Ancak kadın dokusunda genişleyen yağ hücreleri paralel sıralanmış kolajen fiberlerin arasından sızıp cildin yüzeyinde görülebilir hale gelirler. İşte bu da ‘portakal kabuğu’ dediğimiz görüntüyü oluşturur. Bu yüzden fizyolojik bir problem olan selüliti yalnızca mekanik ya da kozmetik tedavilerle çözmek mümkün değildir” diyor

Kaynak: Posta

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kirpik Lifting Nedir Nasıl Yapılır

 Günlük hayatınızda makyaj yapmadan sadece dolgun ve hacimli kirpiklerinizle göz kamaştırabilirsiniz'' diyen kalıcı makyaj uzmanı Kübra Karaöz, Türkiye'de ilk defa geliştirilen 11 vitaminli lifting uygulmasının da sahibi. 5 farklı aşamadan geçirdiği kirpiklerinize özel mini vitamin kokteyli açıyor.

SEPHORA’DAN HARİKA BRONZLUK

Sephora Collection bu yaz hayalini kurduğunuz sağlıklı ve bronzlaşmış bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak için her şeyi düşündü.

 

Cildinize bronz renk katmasının yanı sıra güzelliğinizi de ön plana çıkaran Sephora Collection’ın güneş koleksiyonunda yer alan ürünler; pratik bir şekilde mükemmel bronzluk elde etmenize yardımcı oluyor. Cildiniz yaz aylarında yine Sephora’nın güneş ürünleri ile farkını konuşturacak.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)