Meryl Streep bu yıl Berlinale Onursal Altın Ayı ödülünü alacak

Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Meryl Streepe (62), bu yıl 9-19 Şubat tarihleri arasında Berlinde düzenlenecek 62. Berlin Film Festivalinde (Berlinale) Onursal Altın Ayı ödülü verilecek.

Berlinale yönetimi tarafından yapılan açıklamada, Streepin ödülünü, Demir Leydi adlı sinema filminin 14 Şubat tarihinde Berlinalede yapılacak tanıtımı sırasında alacağı ifade edildi.

Berlinale Direktörü Dieter Kosslick, Berlinalede çok farklı bir sanatçı ve dünya starı olan Meryl Streepi ödüllendirdikleri için onur duyduğunu belirtti.

Açıklamada, Berlinale kapsamında Meryl Streepin oynadığı bazı filmlerin de gösterileceği belirtildi.

Onursal Altın Ayı ödülü hayat boyu başarı gösterenlere veriliyor.

Habertürk

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Melike Şahin Tony Gatlif'le Lyon'da

Kendine özgü yorumuyla alternatif müzik sahnesinde geniş bir dinleyici kitlesi bulunan Melike Şahin; Lyon’da düzenlenen “Les Nuit de Fourvieres” festivalinde ‘Tony Gatlif’s Rembetiko Band’ ile Djam (Aman Doktor) filminin müziklerini çaldıkları bir konser verdi.

Film Müzikleri Konseri’nde Eleni rüzgârı

Sinema filmi, belgesel ve dizi müzikleriyle tanınan Yunan besteci Eleni Karaindrou, İstanbul'da müzikseverlerle buluştu. Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda gerçekleştirilen "Film Müzikleri ve Şarkıları" konserinde Karaindrou'ya CRR İstanbul Senfoni Orkestrası eşlik etti..

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ