Ton balığı kolesterol ve tansiyon şikayetlerine karşı müthiş etkilere sahip.

Bilim adamları ton balığının faydalarının, içerdiği omega-2 yağ asitlerine bağlı olduğunu belirtiyor. İşte diğer faydaları:

•    Kalp rahatsızlıkları riskini azaltır
•    Artrit gibi eklem rahatsızlarının neden olduğu ağrıları azaltır
•    Astım komplikasyonlarını azaltır
•    Özellikle beyin gelişimini destekleyen tüm balıklar gibi ton balığı da küçük çocuklar için önerilmektedir.

Genellikle konserve şeklinde satın alınan ton balığı omega 3 ve protein açısından oldukça zengindir. Kalp sağlığı uzmanları günde 2 kez ton balığı tüketmenin sağlığınız üzerinde mucize gibi etkileri olacağını dile getirmektedir. Elbette sadece ton balığı değil diğer tüm balık çeşitleri de tüketilmelidir.


Ton balığı kolesterol açısından fakirdir ve aynı zamanda diğer yiyeceklerden alınan yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Ton balığı tek başına fazla kalori içermez, ancak mayonez ile karıştırıldığı için şişmanlatıcı etkisi olduğu düşünülür. Aslında ton balığında doymuş yağ asitleri çok az miktarda bulunur. Bünyesinde daha çok vitamin, mineral ve protein ihtiva eder.

Konserve olarak tercih edildiğinde yağının süzülmesi kaydıyla çok daha az kalorili bir hal almaktadır. Ton balığını salatalarda, makarnalarda veya ana yemeklerde tercih edebilirsiniz.

Milliyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Şehrin en iyi İtalyan restoranlarından Mezzaluna yeni menüsüyle misafirlerine yaz aylarından da keyifli bir lezzet deneyimi sunuyor

İtalyan mutfağından en lezzetli örnekleri misafirleri ile buluşturan Mezzaluna, yeni menüsüyle bir kez daha farkını ortaya koyuyor. İtalyan şef Fabio Brambilla geleneksel ve yenilikçi unsurları harmanlayarak hazırladığı özel reçetelerde mevsimselliği ön planda tutuyor.

FAKİR NOSSO İLE LEZZET YOLCULUĞUNA HAZIR MISINIZ

Benzersiz geçmişi ve çığır açan ürünleriyle teknolojiyi evlere özenle taşıyan Fakir Hausgeräte, 85.yılında çok özel bir koleksiyonla mutfağınıza misafir oluyor; FAKİR GOURMET SERİSİ.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ